וואצ אפ  אינגליש סנטר Call us

אנגלית לכיתה י'

תפריט אנגלית

אנגלית לכיתה י'

אנגלית לכיתה י' הינה מטלטלת הן לנו והן לילדים שלנו. זוהי השנה בה מתחילות בחינות הבגרות אשר התוצאות שלהן לרוב משמעותיות לקריירה של ילדנו. אומנם אנגלית לכיתה י' אינה מתאפיינת בהיבחנות בבחינת הבגרות אותה השנה, אך מתאפיינת בקושי לא קטן. בכיתה י' התלמידים כבר אינם לומדים דקדוק כפי שהיו רגילים אלא עושים רק בפתרון אנסינים, כתיבה ולימוד ספרות אנגלית. לרוב בכיתה י' גם מחלקים כבר ליחידות לקראת הבגרויות בשנה הבאה.

מה עליי לדעת על מבחני הבגרות באנגלית?

אנגלית לכיתה י' היא אבן דרך משמעותית ולכם כהורים חשוב לדעת מה מצפים מילדיכם. קודם כל חשוב לדעת כי ניתן להיבחן ב3 יחידות אנגלית ומעלה. כאשר ברוב התיכון כיום משתדלים לשבץ תלמידים ל4 יחידות ו3 יחידות כמעט ונעלמו. מבחני הבגרות מתחלקים ל3 מודלים, וכל מודל מתמקד במיומנות אחרת. שניים מתוך המודלים מתמקדים באנסינים, הבנת הנשמע וכתיבה. המודל השלישי מתמקד בספרות אנגלית ( לתלמידי 4 יחידות ומעלה). מודל הספרות הוא לרוב אינו המודל הראשון בו נבחנים, ולכן לא משנה לכמה יחידות ייגש התלמיד, המבחן הראשון תמיד יהיה אנסין.

מתי כדאי להתחיל להתכונן למבני הבגרות?

כיוון שבחינות הבגרות באנגלית והאנגלית לכיתה י' מתמקדת בשליטה וידע של אוצר המילים, מומלץ להתחיל והתכונן כמה שיותר מוקדם. מומלץ לקרוא ספרים או לתרגל מבחני בגרות ישנים, כמו כן חשוב להקפיד על תרגול שיח כיוון שאלו שנבנים ב4 וב5 יחידות גם נבחנים באופן מילולי על שליטה בשפה. יחד עם זאת חשוב כי הלימוד יהיה ממוקד לחומר הראשוני שבו עומד התלמיד להיבחן. כמו כן מומלץ לשלב בלימוד מורה פרטי או מרכז ללימודי אנגלית. אצלנו באינגליש סנטר הילד שלכם יתרגל בחינות בגרות, יקבל טיפים וכלים ויוכל לעבור את המבחן בהצלחה.

לפרטים נוספים ניתן להשאיר שם וטלפון, ואנו נחזור אליכם בהקדם.​