וואצ אפ  אינגליש סנטר Call us

אנגלית לכיתה ט'

תפריט אנגלית

אנגלית לכיתה ט'

כיתה ט' הינה כיתה מאוד משמעותית וחשובה. בני הנוער אוטוטו מסיימים את הלימודים בחטיבה ועוברים ללימודים תיכוניים וניגשים לבחינות הבגרות. אנגלית לכיתה ט' מאופיינת לרוב בסיום לימודי הדקדוק ומתן דגש נרחב על פתרון טקסטים מסוג אנסין. אנסין הוא טקסט הכולל קטע קריאה ברמות שונות, ושאלות לווידוא הבנת הטקסט. חוץ מהאנסינים, התלמידים נדרשים גם לשלוט באנגלית ברמת שיח ולדעת לכתוב סוגי טקסטים כגון מכתב רשמי או לא רשמי, הבעת דעה ועוד.

כיצד ניתן לעזור לילדנו בלימודי אנגלית לכיתה ט'?

הדבר הראשון והחשוב ביותר הוא לוודא כי הילד קורא כמה שיותר. קריאת ספרים, מגזינים, בלוגים או כל תוכן כתוב אחר יעזרו בפיתוח הבנת הנקרא ובהעשרת אוצר מילים החיוניים להתמודדות עם אנסין. דבר נוסף, הנוגע לאנגלית לכיתה ט', הוא כי חשוב להקפיד על תרגול שיח. וודאו כי יש לילדכם מסגרת בה הוא מתרגל את יכולת השיח שלו. דבר אחרון ושוב, הקפידו על תרגילי כתיבה תוך מתן דגש על היכולת הדקדוקית. וודאו כי השימוש בזמנים נכון וכי המשפטים מנוסחים בצורה תקנית. והכי חשוב, תמיד עודדו אותו ותנו לו לבחור את הנושאים עליהם הוא רוצה לקרוא או לכתוב.

מה אם אני לא מצליח לעזור?

לרוב אנחנו כהורים מנסים לעשות את מה שאנחנו יכולים לעזור לילד שלנו. אל לפעמים הדברים אינם בתחום הידע או היכולת שלנו, לכן חשוב לדעת מתי הזמן להעביר את הנושא לידיים מיומנות. אצלנו, באינגליש סנטר, הילדים שלכן יתרגלו אנסינים, יתרגלו כתיבה, הבנת הנשמע וכמובן דיבור. הלימודים מתקיימים בקבוצות קטנות, על פי רמות לימוד והינם מתכון מעולה להכנה ומעבר לתיכון.

לפרטים נוספים ניתן להשאיר שם וטלפון, ואנו נחזור אליכם בהקדם.​